• Jeśli jesteś na czczo, wiesz już, że danie organizmowi przerwy od jedzenia może przynieść duże korzyści Twoje zdrowie. Ale co z suplementami na czczo?
 • Post może wpływać na sposób wchłaniania przez organizm niektórych witamin i leków, dlatego warto przyjmować je z jedzeniem.
 • Niektóre suplementy można przyjmować na pusty żołądek, podczas gdy inne faktycznie przerywają post. Uzyskaj szczegółowe informacje na temat przerywanych suplementów na czczo poniżej.

Okresowy post poprawia koncentrację, spala tkankę tłuszczową i daje starzeniu szansę na zdobycie pieniędzy. Post oznacza powstrzymywanie się od jedzenia przez dłuższy czas – ale co z suplementami? Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale niektóre suplementy na czczo mogą faktycznie pomóc organizmowi spalić tłuszcz jako paliwo.

Czy możesz więc przyjmować suplementy? podczas postu? To zależy. Oto podsumowanie dotyczące tego, jakie suplementy diety należy przyjmować, co należy pominąć i jak to wszystko działa.

Jakie suplementy przyjmować podczas postu

Pouring vitamins into palm

Te przerywane suplementy na czczo mają być przyjmowane na pusty żołądek lub jest mało prawdopodobne, aby przerwały post. Zwróć uwagę na to, jak się czujesz. Niektórzy ludzie nie mogą znieść żadnych suplementów bez jedzenia. Jeśli to ty, spróbuj je wziąć 60 – 30 minut przed posiłkiem.

 • Kreatyna : Niezależnie od tego, czy przyjmujesz ją przed lub po treningu, kreatyna prawdopodobnie nie przerwie Twojego postu, ponieważ zawiera zero kalorii i nie wpływa na poziom insuliny.
 • Elektrolity : Pomyśl o potasie, sodzie i wapniu . Dopóki Twój suplement elektrolitowy nie zawiera żadnych substancji słodzących ani kalorii, możesz go przyjmować podczas postu – i może nawet pomóc w radzeniu sobie z efektami ubocznymi przejścia na ketoza . Dowiedz się, dlaczego elektrolity są świetnymi suplementami diety ketonowej, korzystając z naszego przewodnika po suplementach ketonowych .
 • L-tyrozyna : Nie martw się – to ma być przyjmowane na pusty żołądek. L-tyrozyna pomaga radzić sobie ze stresem i poprawia nastrój. Jest to aminokwas, ale jest mało prawdopodobne, aby przerwał post, jeśli jest przyjmowany w mniejszych dawkach.
 • Probiotyki: Są to pożyteczne bakterie jelitowe, które mają korzystny wpływ na cały organizm. Niektóre suplementy probiotyczne są przeznaczone do przyjmowania bez jedzenia, gdy poziom kwasu żołądkowego jest niższy. Sprawdź etykietę suplementu probiotycznego pod kątem zaleceń producenta.
 • Prebiotyki : Probiotyki muszą jeść, a PREbiotyki odżywiają dobre bakterie jelitowe, aby wspierać zdrowy mikrobiom jelitowy. Kuloodporny prebiotyk InnerFuel zawiera 0 gramów cukru i 0 gramów węglowodanów netto i łatwo miesza się z gorącymi lub zimnymi płynami. Wypróbuj rano z czarną kawą.
 • Witaminy rozpuszczalne w wodzie : Możesz przyjmować witaminy B i C z wodą w okresie postu. Witamina C jest zwykle dość łatwa na pusty żołądek, ale witaminy z grupy B mogą wywoływać mdłości, gdy są spożywane bez jedzenia. Jeśli tak się stanie, po prostu weź te witaminy, gdy przerywasz post.

Jakie suplementy przyjmować z jedzeniem

Clock next to plate of food

Niektóre z tych suplementów najlepiej wchłaniają się z pokarmem w żołądku. Inni zepsują ci post, więc zachowaj je na czas jedzenia.

 • Aminokwasy : L-glutamina i aminokwasy rozgałęzione (BCAA) są zwykle – idź na czczo, ponieważ mogą cię wyrzucić z ketozy poprzez podniesienie poziomu insuliny. [1]
 • Kurkumina i kwasy tłuszczowe omega-3 : Suplementy takie jak Kurkumina kuloodporna Max i Kuloodporny kompleks kryla Omega są łatwiejsze do wchłonięcia przez organizm, gdy są przyjmowane z jedzeniem. Więc miej je w oknie jedzenia.
 • Chrom i wanad : Te minerały mogą w rzeczywistości obniżyć poziom cukru we krwi podczas postu. Jeśli poziom insuliny spada, istnieje ryzyko hipoglikemii – czyli niskiego poziomu cukru we krwi i niskiego poziomu energii. Nawet niewielki atak hipoglikemii może prowadzić do problemów z dostosowaniem i kontrolowaniem nastroju. Weź te suplementy, gdy przerywasz post.
 • Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach : Ta kategoria obejmuje witaminę D, witaminę E i multiwitaminy, które zawierają składniki rozpuszczalne w tłuszczach. Te witaminy nie rozpuszczają się w wodzie, więc należy je przyjmować podczas posiłku. Jeśli nie masz pewności, sprawdź wskazówki na etykiecie. Witaminy kuloodporne ADK mówi, żeby przyjmować jedną kapsułkę dziennie z jedzeniem.
 • Witaminy gumowate : Te witaminy są zwykle słodzone i wytwarzane z żelatyny, która zawiera białko – co oznacza, że prawdopodobnie przerwą post .
 • Jod : Aby uzyskać maksymalne wchłanianie, przyjmuj proszek z wodorostów lub kapsułki jodku potasu z jedzeniem.
 • Magnez : Niektórzy ludzie mogą odczuwać rozstrój żołądka, gdy przyjmują suplement magnezu na czczo.
 • Białko w proszku : Czy mówimy o serwatce, czy białko kolagenowe , każdy proszek białkowy łamie głód, ponieważ zawiera kalorie i wyzwala odpowiedź insulinową. Więc zachowaj białko w proszku na czas jedzenia.
 • Cynk i miedź : Te dwa minerały działają lepiej razem, więc często można je zobaczyć w formie pigułki. Weź Kuloodporny cynk z miedzią z jedzeniem.

Nauka stojąca za suplementami na czczo

Mug of black coffee

Aby uzyskać jak największe zdrowie zalety przerywanego postu , chcesz uniknąć spożywania wszystkiego, co przerywa Twój post. Obejmuje to żywność lub napoje zawierające kalorie, a także suplementy, które powodują trawienie lub zwiększają poziom insuliny.

Oto dlaczego :

 1. Kiedy spędzasz dłuższy czas bez jedzenia, promujesz autofagia , proces, w którym komórki pozbywają się nagromadzonych odpadów .
 2. Post pomaga twojemu ciału wejść w ketozę, stan metaboliczny, w którym spalasz tłuszcz jako paliwo. Twoje ciało potrzebuje energii do funkcjonowania. Kiedy pomijasz posiłki, spala zgromadzoną glukozę (z węglowodanów), a następnie zaczyna spalać tłuszcz w celu uzyskania energii.
 3. Post może również powodować wydzielanie białka przez organizm zwany czynnikiem tłuszczowym wywołanym postem (FIAF), który sygnalizuje, że nadszedł czas, aby spalić tłuszcz. [2] [3]

Wszystko, co chcesz powiedzieć, chcesz być uważaj podczas suplementacji, ponieważ niektóre z nich spowodują przerwanie postu i wyrzucą Cię z ketozy. Inni niekoniecznie będą przerywać post – ale nie są przeznaczone do przyjmowania na pusty żołądek.

Dlaczego to wielka sprawa? Jeśli twój suplement ma być przyjmowany z jedzeniem, ale bierzesz go bez, przejdzie przez twoje ciało i nie zostanie całkowicie wchłonięty. Inni po prostu wywołują mdłości, jeśli zostaną przyjęci na pusty żołądek. Nie, dziękuję.

Uwaga : Jeśli zażywasz leki na receptę, porozmawiaj ze swoim lekarzem, zanim zmienisz rutynę suplementacji. Niektóre leki należy przyjmować w określonych ramach czasowych. Dla innych przyjmowanie ich na pusty żołądek może wpływać na ich działanie.

A co z napojami, takimi jak kawa, herbata i rosół z kości?

Czarna kawa i niesłodzona herbata zarówno technicznie rzecz biorąc, mają kalorie, ale ich ilość jest minimalna (mniej niż pięć kalorii) i jest mało prawdopodobne, aby przerwała post. Jeśli jesteś głodnym purystą, trzymaj się wody. Jeśli chcesz kofeiny, kawa i herbata są w porządku.

Bulion kostny to popularny suplement diety ketonowej, ponieważ jest to satysfakcjonujący sposób na uzupełnienie składników odżywczych i minerałów podczas postu. Ma minimalną ilość kalorii i białka i nie zawiera węglowodanów, więc niewielka ilość nie wpłynie dramatycznie na ketogenne lub spalające tłuszcz korzyści wynikające z postu. Ale jeśli chcesz zmaksymalizować autofagię, po prostu zachowaj bulion kostny na czas jedzenia.

Podsumowanie : Tak, możesz użyć niektórych suplementów, gdy jesteś na czczo stan. Jeśli witaminy i leki powodują podrażnienia żołądka lub muszą być przyjmowane z jedzeniem, zażywaj je w oknie jedzenia. Eksperymentuj, aby znaleźć to, co działa dla Ciebie i pomaga się rozwijać.

Przeczytaj dalej: Jak stosować przerywany post w celu kontroli wagi

Pobierz nasz DARMOWY przewodnik dotyczący przerywanego postu

Dołącz do naszego newslettera i otrzymaj DARMOWY przewodnik dotyczący przerywanego postu!

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%