• Nic dziwnego: alkohol nie jest do końca zdrową żywnością. Ale możesz cieszyć się sporadycznym napojem na diecie ketonowej, jeśli uważasz na to, co pijesz.
 • Na diecie ketonowej Twój organizm przetwarza alkohol inaczej . Oznacza to, że skutki alkoholu mogą cię uderzyć szybciej. Z biegiem czasu alkohol może przeszkodzić ci w odchudzaniu.
 • Klarowny twardy trunek jest najbardziej ketonowym alkoholem. Pamiętaj tylko o mikserach z cukrem. W przypadku niektórych osób może też działać wino.

Czy można cieszyć się keto stylem życia i pić alkohol? Jednym słowem: Kinda. Nasz przewodnik po alkoholach ketonowych obejmuje naukę o tym, jakie alkohole są keto i jak możesz odpowiedzialnie wchłaniać się bez wytrącania się z ketozy.

Czy możesz mieć alkohol na keto?

Chociaż jest oczywiste, że słodkie napoje mieszane i piwo są pełne cukru i węglowodanów, które mogą natychmiast wyprowadzić Cię z ketozy, prosty trunek i wytrawne wino mogą również powodować problemy u niektórych osób.

Mówiąc o piciu na diecie ketonowej, musisz wziąć pod uwagę procesy zachodzące w Twoim organizmie podczas metabolizowania alkoholu oraz to, jak może to wpływać na stan ketozy w organizmie.

Twoje zdrowie i ciało są dla Ciebie wyjątkowe, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, że nawet jeśli pijesz napój alkoholowy o niskiej zawartości węglowodanów, Twoja reakcja może nie być taka sama jako osoba naprzeciwko Ciebie. Słuchaj swojego ciała i postępuj zgodnie z nim.

Wypij napój jak wódka: ma bardzo mało kalorii i jeszcze mniej gramów cukru. Ale to nie kalorie w tym prostym napoju mogą powodować problem; to to jak organizm przetwarza alkohol w pierwszej kolejności .

Alkohol a proces spalania tłuszczu

Alkohol ma około 7 kalorii na gram, więc czasami jest klasyfikowany jako czwarty makroskładnik odżywczy. [1] Ale w przeciwieństwie do węglowodanów, tłuszczów i białka, nie jest to niezbędne. Nie potrzebujesz tego, aby przeżyć.

Na diecie ketonowej organizm zamiast węglowodanów zużywa tłuszcz jako energię . W przypadku braku węglowodanów Twoja wątroba zamienia tłuszcz w cząsteczki energii zwane ketonami. Kiedy pijesz alkohol, twoje ciało zaczyna metabolizować alkohol – co oznacza, że go rozkłada.

Rzecz w tym, że Kiedy jesteś keto, twoja wątroba skupia całą swoją uwagę na metabolizowanym alkoholu zamiast tłuszczu. Dopóki cały alkohol nie zostanie przetworzony, organizm nie będzie wytwarzał ketonów z tłuszczu. To spowalnia proces spalania tłuszczu i potencjalnie spowalnia cele związane z odchudzaniem. [2]

Podsumowując : Jeśli pijesz sporadycznie alkohole, alkohol prawdopodobnie nie wykolei Twojego keto stylu życia. Ale jeśli zauważysz, że pijesz napoje o wysokiej zawartości węglowodanów lub pijesz często w ciągu tygodnia lub w każdy weekend, możesz spowalniać spalanie tłuszczu, które chcesz na keto.

Związane z: Objaśnienie ketozy i diety ketogenicznej: kompletny przewodnik dla początkujących

Keto tolerancja na alkohol

Liver highlighted in person's ribcage

Węglowodany świetnie radzą sobie z uczuciem pijaństwa. Makarony, pizza i chleb są pełne glukozy, którą organizm stosunkowo szybko spala. To spowalnia metabolizm alkoholu, co pomaga obniżyć poziom alkoholu we krwi. [3]

Ale kiedy prowadzisz ketogeniczny styl życia , jesz bardzo mało węglowodanów. Oznacza to, że alkohol jest przetwarzany szybciej – co prowadzi do znacznie szybszego uczucia się pijanego lub pijanego.

Chociaż może się to wydawać plus dla niektórych, oznacza to również, że jeśli jesteś nowy w keto i pijesz taką samą ilość napojów alkoholowych, do których jesteś przyzwyczajony podczas wieczornego wyjścia (lub na zewnątrz), możesz odczuwać efekty szybciej i dać się złapać zdziwiony.

Więc jeszcze ważniejsze jest, aby wyznaczyć trzeźwego wyznaczonego kierowcę i być świadomym tego, jak alkohol wpływa na ciebie teraz , a nie ile drinków mogłeś wypić.

Keto i alkohol mogą osłabiać siłę woli

Utrzymanie zdrowego ketogenicznego stylu życia wymaga skupienia i siły woli. Kiedy pijesz, słabną twoje zahamowania i siła woli. Dlatego tak łatwo jest wybrać się na kilka kawałków pizzy o 2 nad ranem po nocnym piciu zamiast garści pistacji i szklanki wody.

Więc nawet jeśli ostrożnie wybierzesz swój niskowęglowodanowy alkohol, wybory, których dokonasz po tych napojach (np. Pizza lub fast food), mogą skończyć się wyrzuceniem cię z ketozy.

To nie ma być bzdury – jest to po prostu coś więcej do rozważenia, decydując się na drugi lub trzeci drink.

Związane z: 33 Najlepsze przekąski Keto na każde zachcianki

People clinking wine glasses

Czy alkohol faktycznie nasila ketozę?

Jeśli kiedykolwiek słyszałeś wyrażenie „picie zwiększa ketozę”, jesteś tylko zdobywam połowę historii.

Małe badanie z 2018 zilustrował, jak spożycie alkoholu i dieta wysokotłuszczowa zwiększyły „ketonurię” – czyli więcej ketonów w moczu ochotników. [4] Oto naukowe wyjaśnienie: Badacze wysnuli teorię, że ketonuria była spowodowana „opóźniona zmiana w pośrednim metabolizmie” spowodowana wyczerpaniem glikogenu wywołanym przez alkohol.

Podsumowując : Picie alkoholu na diecie ketonowej może skutkować szybkim wzrostem aktywności ketonowej, ale wątroba w końcu zacznie używać alkoholu zamiast tłuszczu jako źródła energii. Oznacza to mniejsze spalanie tłuszczu w czasie.

Wino i keto

Teraz, gdy znamy naukę stojącą za keto i alkohol, jakie rodzaje alkoholu najlepiej pasują do diety ketogenicznej? Czy możesz wypić kieliszek wina na keto?

Jak w przypadku wszystkich rzeczy niskowęglowodanowych, to zależy. Niektóre wina, zwłaszcza wytrawne, są doskonałe z umiarem. Kieliszek wina do kolacji lub wieczorem idealnie pasuje do diety ketonowej.

Oczywiście chłodziarki do wina , zwykle zawierają niewiele prawdziwego wina i zwykle zawierają dużo węglowodanów. Pamiętaj, aby sprawdzić liczbę kalorii i węglowodanów w gotowych napojach, abyś mógł dokonać świadomego wyboru co do wieczoru.

Podczas gdy większość taniego wina (pomyśl o treści poniżej $ 10 lub to, co się pojawi pudełko), może zawierać cukier resztkowy , jeśli trzymasz się bardzo wytrawnego czerwonego lub białego wina, nadal możesz wypić kieliszek do obiadu. Zazwyczaj wina wytrawne zawierają około 1 grama lub mniej cukru na uncję, a zwykła porcja to 5 uncji, więc nalej odpowiednio.

Wytrawne białe wina przyjazne dla ketonów obejmują:

 • Sauvignon blanc (0,6 g węglowodanów za uncję)
 • Pinot blanc: (0. 74 g węglowodanów na uncję)
 • Włoski pinot grigio (0,6 g węglowodanów na uncję)
 • Chardonnay (0,6 g węglowodanów na uncję)

przyjazne dla ketonów, wytrawne wina czerwone to:

 • Cabernet sauvignon (0. 752 g węglowodanów na uncję)
 • Pinot noir (0. 68 g węglowodanów na uncję)
 • Merlot (0. 401 g węglowodanów na uncję)

Wina o wyższej zawartości węglowodanów obejmują wino musujące Moscato, a także niektóre wina riesling. Spójrz na brutalnego szampana i wytrawnego rieslinga, które zastąpią ich słodszych kuzynów.

Istnieje również potencjalna szara strefa, jeśli chodzi o liczenie węglowodanów w winie. Na przykład wina chardonnay mogą zawierać 3,2 grama węglowodanów na

Jeśli martwisz się czymś więcej niż tylko węglowodanami, zapłać uwagę na winnicę, z której pochodzi twoje wino. Organiczne, biodynamiczne Wina wytrawne testuje swoje wina w laboratoriach, aby upewnić się, że są wolne od pleśni i dodatków – a jej założycielami są keto.

Four cups of beer on table

A co z piwem i keto?

Ze względu na listę składników (jęczmień, chmiel, drożdże i wodę), należy unikać piwa, gdy na diecie ketonowej. Jęczmień jest rozkładany na maltozę cukrową, na którą działają drożdże, tworząc znacznie wyższą zawartość węglowodanów niż zwykły alkohol, a nawet wino.

Jeśli jesteś entuzjastą piwa na keto, jest jednak nadzieja. Niektóre piwa lekkie mają niższą liczbę węglowodanów niż inne, a okazjonalny napar z wyższą zawartością węglowodanów niekoniecznie wyrzuci Cię z ketozy. Generalnie dobrym pomysłem jest poinformowanie i dokonanie wyboru piwa keto.

Oto jeden keto przyjazne piwo bezglutenowe do wypróbowania: Pomiń Brewing Co. Ultimate Light Golden Ale (5 gramów węglowodanów na 32 – porcja uncji). Szukasz więcej piw o niskiej zawartości węglowodanów? Sprawdź tę listę .

Four cocktails with lemon and grapefruit

Alkohol twardy: łatwiejszy alkohol ketonowy

Najbardziej klarowne trunki w okolicy 68 procent alkoholu (wódka, whisky, gin, szkocka, brandy, rum i tequila) zawiera 0 gramów samych węglowodanów i cukrów, co oznacza, że przyjazny dla keto z umiarem.

Problem pojawia się, jeśli chcesz zmieszać swój trunek z czymś, aby był bardziej smaczny .

Mieszanie spirytusu z czystą wodą lub seltzerem jest całkowicie dopuszczalne w przypadku keto, ale woda tonikowa (która jest gorzka soda zrobiona z chininy) może zawierać 32 do 57 gramów węglowodanów na 32 uncji. Podobnie, gdy mieszasz mocne trunki z rzeczami takimi jak soki owocowe, napoje gazowane lub „miksery” za barem (które są zwykle pełne cukru), otwierasz się na wiele nieoczekiwanych płynnych węglowodanów.

Jeśli naprawdę masz ochotę na coś więcej niż zwykłą tequilę na skałach, nadal możesz cieszyć się napojami przyjaznymi dla keto, zamień słodycze lub poproś barmana, aby zrobił ci coś gorzkiego. Niektóre bittery zawierają zaledwie 2 gramy węglowodanów na pół łyżeczki.

Może się wydawać, że zawiera dużo węglowodanów. niewielka ilość gorzkich, ale zwykle nie potrzeba więcej niż pół łyżeczki (tj. dwie kreski), aby nadać napojowi smak i nadać mu smak koktajlu, a nie zwykłego trunku.

Soda dietetyczna jest również opcją, ale wielu na keto decyduje się unikać sztucznych słodzików, więc wybierz to, co najlepiej pasuje do Twojej diety.

Należy pamiętać, że aromatyzowane alkohole i likiery (na przykład sznapsy kokosowe) mogą i często zawierają dodatkowy cukier. Zwróć uwagę na to, ile jesz i jak to pasuje do Twojego codzienne makra .

Spicy collagen margarita in glass

Czy są tam koktajle keto?

Oczywiście! W rzeczywistości mamy dla Ciebie kilka przydatnych przepisów na koktajle ketonowe, wszystkie poniżej 5 g węglowodanów netto na porcję.

 1. Keto Malina Tymianek Gin Fizz
 2. Keto White Russian
 3. Keto Muddled Strawberry Margarita
 4. Pikantny kolagen Keto Margarita
 5. Niesprawiedliwie prosty koktajl z wódką

Jeśli żaden z tych koktajli keto wzbudzić zainteresowanie, możesz też zrobić Lemoniada keto lub nawet przygotuj partię niskowęglowodanowej soda matcha i sparuj z wybranym alkoholem niskowęglowodanowym, aby uzyskać domowy mieszany napój keto. Nie będziemy oceniać.

Zdobądź 3 zasoby Keto ZA DARMO!

Zapisz się do naszej listy mailingowej Keto, aby otrzymać bezpłatny przewodnik po zakupach keto i regularne wskazówki dla osób na diecie keto. Obejmuje 3 bezpłatne pliki do pobrania: Przewodnik po alkoholu Keto, Lista żywności Keto i 7-dniowy plan posiłków Keto.

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%